Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на турнир в испанския град Кордоба с награден фонд 25 хиляди долара. 18-годишният българин победи във втория кръг със 7:5, 6:4 №6 в схемата Едас Бутвилас от Литва. Срещата продължи 2 часа и 11 минути.

Радулов направи обрат от 1:2 до 4:2 в първия сет, но литовецът изравни и поведе с 5:4. Българинът обаче спечели следващите три гейма и затвори сета при 7:5. Във втората част Радулов навакса изоставане от 3:4 до крайното 6:4 в негова полза.

За място на полуфиналите Илиян ще играе срещу №2 в схемата и №404 в световната ранглиста Никола Кун от Германия.

Преди този мач Радулов постигна една победа в основната схема и три успеха в квалификациите без да загуби сет.