Поставената под номер 3 Агниешка Радванска се класира за третия кръг на турнира в Мадрид с награден фонд 3,6 млн. евро, след като се наложи доста трудно над рускинята Светлана Кузнецова с 6:3, 4:6, 7:6(6). Полякинята започна с летящ старт, като поведе с 4:0 и макар да допусна връщане на единия пробив, все пак взе първия сет с 6:3. Във втория обаче загуби четири от сервис геймовете си и резултатът беше изравнен. В третата решителна част се стигна до тайбрек, който все пак третата в света спечели с 8:6, за да си осигури място в следващия кръг. Там тя ще срещне италианката Роберта Винчи, която отстрани бившата номер едно в света Каролин Вожняцки с 6:3, 6:3.

В други мачове в испанската столица, които се изиграха вчера, Анастасия Павлюченкова (Русия) елиминира шестата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) с 6:2, 5:7, 7:6(3), Забине Лизицки (Германия) победи Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 6:3, 6:4, а Карла Суарес Наваро (Испания) отстрани Алисън Риске (САЩ) с 6:2, 6:4.