Агниешка Радванска осъществи обрат и не допусна да стане част от голяма изненада на “Уимбълдън”. Тя бе напът да загуби от Кристина Макхейл, но все пак спечели с 5:7, 7:6 (7), 6:3 за два часа и 46 минути.

Деветата поставена трябваше да спасява две брейк-точки при 5:5 във втория сет, а после и два мач-бола в тайбрека, за да изравни сетовете. В третия сет Радванска вече демонстрира опита и класата си и нямаше проблеми за 6:3. Следващата опонентка на Радванска ще е Тимеа Бачински или Кристина Куцова.

12-ата поставена Кристина Младенович обаче допусна обрат срещу американката Алисън Риске - 6:2, 4:6, 4:6 за два часа и 12 минути на корта. В третия кръг представителката на САЩ ще играе срещу своята сънародничка Коко Вандевеге, която победи с 6:4, 6:2 Татяна Мария от Германия.