Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за 1/2-финалите на "Мастърс" турнира в Монте Карло, след като записа успех със 7:5, 6:4 срещу Станислас Вавринка (Швейцария). За място на финала испанецът ще спори с французина Жил Симон, който отстрани сънародника си Жо-Вилфред Цонга след успех със 7:5, 6:4.

Надал, който преследва осмия си пореден трофей от изданието, започна мача с пробив. Вавринка обаче върна интригата, след като взе подаването на испанеца за 4:4. Още в следващия гейм обаче бившият номер 1 в света получи нови три възможности за пробив и при последната отново излезе напред в резултата - 5:4. При последвалия си собствен сервис гейм Рафа нямаше проблеми и така поведе в сетовете - 7:5.

Във втората част поставеният под номер 2 в схемата тенисист отново стартира с пробив. До края на сета 25-годишният Надал не показа колебание и не даде нито един брейкпойнт на съперника си. След час и 47 минути игра Рафа стигна до победата - 7:5, 6:4, и продължава похода към поредната титла на клея в Монте Карло./БЛИЦ