Рафаел Надал победи белгиеца Зизу Бергс с 4:6, 6:3, 6:4 в среща от първия кръг на турнира в Рим.

В следващия кръг испанецът ще се изправи срещу поставения под №7 в схемата Хуберт Хуркач (Полша), който почива в първия кръг.

Първият сет започна добре за Надал, който проби в четвъртия гейм. Белгиецът направи рибрейк. Двамата след това взимаха подаванията си. В деветия гейм Бергс отново взе подаването на носителя на 22 титли от Големия шлем. Той затвори частта на собствен сервис без да загуби точка.

В началото на втората част Надал вдигна нивото си и направи ранен пробив, който белгиецът имаше възможност да върне, но не успя. Испанецът задържа преднината си и се стигна до трети решителен сет.

Сценарият от предишната част се повтори и бившият номер 1 отново взе рано подаването на съперника си. В шестия гейм Бергс имаше три поредни възможности за връщане на пробива, но Надал се спаси и това се оказа ключово за успеха му.