Рафаел Надал изигра първия си мач след спечелването на Откритото първенство на САЩ. Световният номер 1 победи белгийския квалификант Рубен Бемелманс с 6:1, 6:4 в среща от втория кръг на турнира в Банкок. 24-годишният испанец не загуби нито точка при свой сервис в първия сет. Бемелманс, който е 195-и в света, даде малко по-сериозен отпор във втората част, като се държа до 4:4, но отново не затрудни съперника при негов начален удар, при който взе само две точки.

Сънародникът на Рафа - Фернандо Вердаско, който е поставен под номер 2, изненадващо отпадна, след като загуби с 4:6, 4:6 от германеца Бенямин Бекер. Финландецът Ярко Ниеминен се класира за четвъртфиналите след победа със 7:6 (4), 6:2 над Викто Троицки от Сърбия./БЛИЦ