Рафаел Надал спечели Индиън Уелс. Испанецът се завърна на корта, след като дълго време лекува контузия. На финала той се наложи с 4:6, 6:3, 6:4 над Хуан Мартин дел Потро в своя мач номер 600 сред професионалистите. Надал изоставаше със сет и пробив в началото на втория сет, но демонстрира дух и обърна нещата в своя полза. Той първо върна пробива за 3:3, а след това спечели и следващите три гейма и изравни сетовете - 1:1. В третия сет Надал имаше инициативата почти през цялото време. Испанецът водеше в резултата и стигна до 5:3 и 40:0 при сервиса на Дел Потро. Аржентинецът обаче удържа подаването си за 5:4. В следващия гейм Рафа затвори мача за крайното 6:4. Преди това, на четвъртфиналите, Надал отстрани и Роджър Федерер. Победителят си осигури чек на стойност 1 милион долара и 1000 точки в ранглистата./БЛИЦ