Милош Раонич се класира за полуфиналите на "Уимбълдън" след успех с 6:4, 7:5, 5:7, 6:4 над Сам Куери (САЩ) в мач, продължил 2 часа и 31 минути.

Поставеният под номер 6 канадец осъществи обрат в 10 гейм на първия сет и поведе в резултата. Втората част беше оспорвана, като Раонич отново я спечели в края за 7:5.

Куери, който хвърли сензацията в третия кръг, отстранявайки Новак Джокович, все пак се държеше в мача и стигна до своя шанс. При 5:5 в третия сет той стигна до първата си възможност за пробив в мача и се възползва, а малко по-късно затвори сета. Четвъртата част обаче бе повторение на първите две. Двамата взимаха сервис геймовете си почти до края. Раонич отново бе по-убедителен и проби за 6:4, с което отпразнува и крайния успех.

Съперник на Раонич в битка за финала ще бъде победителят от сблъсъка между Роджър Федерер и Марин Чилич.

Схема, резултати и участници на "Уимбълдън" при мъжете - ТУК !!!
Схема, резултати и участници на "Уимбълдън" при жените - ТУК !!!