Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Делрей Бийч. Българинът отстъпи с 4:6, 4:6 на №91 в световната ранглиста Джон Милман от Австралия. Срещата продължи 95 минути.

Гришо изигра кошмарен първи сет на сервис, в който вкара едва 42% от първите си начални удари.

Българинът успя да спаси две точки за пробив при 3:3, но бе пробит в гейм №11. След това Милман спечели първата част с гейм на нула - 6:4.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Димитров започна страхотно втория сет и поведе с 3:0.

32-годишният Милман върна пробива, за да намали изоставането си на 2:3, а след това постигна още един брейк и поведе с 5:4. На собствен сервис Милман стигна до 6:4, а с това и до победата в мача.

Преди срещата Григор имаше две победи в двата двубоя до момента с Милман, който на 1/4-финалите ще има за съперник Рейли Опелка. Американецът надделя срещу Адриан Манарино със 7:6(2), 3:6, 6:1.

Припомняме, че Гришо не беше играл от Australian Open насам. Българинът трябваше да участва в турнира в Далас, но го пропусна заради положителна проба за коронавирус.