Най-добрият български тенисист Григор Димитров и партньорът му на двойки в Рим Даниел Еванс (Великобритания) отпаднаха от турнира на двойки в италианската столица след загуба от аржентинците Максимо Гонсалес и Диего Шварцман със 7:5, 2:6, 8-10 след час и половина игра.

Димитров и Еванс допуснаха ранен пробив, след което обаче отразиха сетбол при сервис на аржентинците при 4:5 и със серия от четири поредни гейма взеха първия сет. Във втората част Гонсалес и Швацман поведоха с 4:0 и безпроблемно си спечелиха частта, което доведе до шампионски тайбрек до 10 точки, който започна равностойно, но при 4:4 Димитров направи двойна грешка, а след това Гонсалес спечели и двете си подавания и аржентинците дръпнаха със 7:4 и не изпуснаха инициативата до края на мача.

Гришо все пак остава в турнира на сингъл, където по-късно днес ще разбере следващия си съперник. Това ще бъде победителят от срещата между Йошихито Нишиока (Япония) и Миомир Кецманович (Сърбия), която започва след минути.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)