Леонардо Майер победи Жоао Соуса със 7:6 (4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13 в най-дългия мач в историята на Купа Дейвис. По този начин Аржентина запази шансовете си за успех над Бразилия. Резултатът между двата южноамерикански тима е 2:2. Решителният мач между Федерико Делбонис и Томас Белучи беше прекъснат след 6:3 в първия сет заради падналия мрак.

Майер, който стигна до победата при 11-ия си майчпоинт, се нуждаеше от общо 6 часа и 42 минути за успеха. Това не само е най-дългият мач в историята на Купа Дейвис, но и най-продължителната среща, играна на клей.

Предишният най-дълъг мач в историята на отборния турнир е победата на Джон Макенроу (САЩ) над Матс Виландер (Швеция) през 1982 г. Двубоят продължава 6 часа и 22 минути. След въвеждането на тайбрека пък най-продължителната среща беше успехът на Хорст Скоф (Австрия) над Виландер за 6 часа и 4 минути през 1989 г. Рекордът на клей се държеше от победата на Фабрис Санторо над Арно Клеман на „Ролан Гарос“ през 2004 г. - 6 часа и 33 минути.

Най-дългият мач в историята на тениса беше успехът на Джон Иснър над Никола Маю на „Уимбълдън“ през 2010 г. след 11 часа и 5 минути. Двубоят се игра в три отделни дни. Най-продължителният мач на двойки за Купа Дейвис продължава 7 часа и 2 минути, когато през 2013 г. чехите Томаш Бердих и Лукаш Русол записват успех над Марко Киудинели и Станислас Вавринка от Швейцария.

След като пропусна 10 мачпоинта, Майер най-сетне проби сервиса на Соуса при 14:13. След това аржентинецът, 29-и в световната ранглиста, падна на земята, а феновете и сънародниците му по трибуните ликуваха. Само петият сет продължи 2 часа и 30 минути. Майер имаше три мачпоинта в своя полза при 5:4, два при 9:8 и четири при 12:11, всичките при сервис на бразилеца. Той пропусна 10-ия в последния гейм, преди най-сетне да пробие Соуса. Бразилецът имаше мачбол при 6:5 в последната част, но не успя да се възползва.

Бразилия се опитва да стигне до 1/4-финалите на Купа Дейвис за първи път от 2001 г., когато в състава все още беше трикратният шампион от „Ролан Гарос“ Густаво Куертен. Аржентина играеше полуфинал всеки път след 2010 г., но през 2014 г. претърпя загуба от Италия в първия кръг на турнира.

Бразилия и Аржентина не са печелили Купа Дейвис в историята си. „Гаучосите“ имат четири загубени финала: 1981, 2006, 2008 и 2011. Бразилците пък никога не са играли финал. Те достигат два пъти до полуфинал – 1992 и 2000. Съперник на Бразилия или Аржентина на 1/4-финалите ще бъде Сърбия.