Французинът Ришар Гаске спечели турнира по тенис в Банкок (Тайланд) с награден фонд 551 хиляди долара. Поставеният под номер 2 и дебютант в надпреварата Гаске победи на финала сънародника си Жил Симон с 6:2, 6:1 за 68 минути. Симон, победител в надпреварата през 2009 година, стартира мача с пробив, но до края успя да вземе само още 2 от следващите 14 гейма. Гаске продължи перфектната си серия срещу Симон и вече има шест победи срещу сънародника си от шест срещи.

Новият шампион, който загуби само 10 точки при собственото си подаване в срещата, записа общо седма титла в кариерата си и първа от май 2010 година в Ница, съобщава БТА. Както е известно, Гаске обърна във втория кръг най-добрия български тенисист Григор Димитров, след като загуби първия сет и изоставаше с 2:5 гейма във втория. 27-годишният Симон пък остана с 10 титли след 13-ия финал в кариерата си. Той спечели турнира в Букурещ по-рано през сезона./БЛИЦ