Цветана Пиронкова загуби с 5:7, 3:6 от поставета под №6 Роберта Винчи (Италия) във втория кръг на тенис турнира за жени на твърди кортове в Синсинати. Българката започваше силно сетовете, но така и не успя да спечели битката за пробивите в първата част. Във втория сет Винчи загуби само веднъж подаването си и с нови три пробива стигна до победата.

Цвети взе сервиса си в първия гейм, а впоследствие съперничката й изравни след изключително дълъг гейм, в който българката пропусна 7 точки за пробив.

Италианката съумя да достигне до пробив в петия гейм, но Цвети веднага върна брейка и изравни за 3:3. Последва нов пробив за Винчи, след като взе и подаването си, италианката поведе с 3:5.

Пиронкова обаче навакса пасива и изравни за 5:5. Италианката спечели следващите два гейма и така затвори сета с 5:7.

Винчи поведе и във втората част след пробив в третия гейм и спечелен свой сервис  – 1:3.

Пиронкова изпусна две възможности за пробив при 2:3, а в последствие отново загуби сервиса си за 2:5.

Цвети записа първи пробив във втората част за 3:5. При свой сервис българката спаси един мачбол, но при втората си възможност Винчи записа трети пробив в сета, с което спечели мача.

Така италианката записа четвърта победа в петте мача между двете и продължи напред в турнира.