Руснакът Андрей Рубльов победи италианеца Матео Арналди с 6:4, 6:2 и се класира за финала на турнира в Монреал (Канада). Дъждът забави мача с почти два часа при 6:4, 1:1, а след като играчите се върнаха на корта, петият в схемата Рубльов спечели пет от последните шест гейма и приключи срещата след час и 18 минути игра.

"Чакането си заслужаваше. Щастлив съм, че съм на първия си финал в Канада", каза Рубльов след мача.

В другия полуфинал австралиецът от руски произход Алексей Попирин сложи край на серия от осем победи на американеца Себастиан Корда, за да спечели мястото си на финала със 7:6(0), 6:3.

"Това означава много за мен, невероятно постижение и ако трябва да бъда честен, понякога сам трябва да се потупаш по рамото“, каза Попирин.

Дъждовното време в Монреал обърка програмата на турнира и двата полуфинала трябваше да се изиграят веднага след две от четвъртфиналните срещи.