Защитаващият титлата си Андрей Рубльов победи Александър Зверев с 6:3, 7:6(9) и стана първият финалист в тазгодишното издание на силния тенис турнир в Дубай.

Руснакът проби дебютния сервис гейм на Зверев в мача, но германецът се окопити и върна брейка. Все пак Рублльов направи още два пробива и взе първия сет с 6:3.

Втората част бе далеч по-равностойна, като и двамата тенисисти имаха своите шансове да стигнат до успех. Рубльов имаше мачбол при 6:5 в своя полза и сервис на съперника, но Зверев се спаси и докара нещата до драматичен тайбрек. В него руснакът пропусна нови два мачбола при 6-4 точки. Последва още един спасен от Зверев, който получи сетбол при 8-7, но не успя да го оползотвори. Рубльов пропиля още една възможност, но не сбърка при петия си мачбол в тайбрека и спечели мача.

В спор за титлата руснакът, който миналата година се наложи над Иржи Весели от Чехия във финала, ще играе с победителя от сблъсъка между световния №1 Новак Джокович и Даниил Медведев.