Поставената под номер 9 в схемата Мира Андреева се класира за трета поредна година за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей УТА 1000 в испанската столица Мадрид. Състезанието е с награден фонд 8 235 540 евро.
Рускинята постигна драматична победа над унгарката Анна Бондар с 5:7(5), 6:3, 7:6(5), а след двубоя не успя да скрие сълзите си. Андреева пропиля аванс от 5:1 в решаващия трети сет, но все пак успя да го вземе след тайбрек.
Следващата й съперничка ще бъде номер 24 Лейла Фернандес.
Чехкинята Линда Носкова обърна тежката си битка срещу Коко Гоф (САЩ), като загуби втория сет и изостана с 1:4 в третия. Въпреки трудностите, тя направи забележителен обрат и спечели с 6Л4, 1:6, 7:6(5), демонстрирайки устойчивост и решителност на корта.
Напред в турнира продължава и Марта Костюк (Украйна), която елиминира американката Кейти Макнали с 6:2, 6:3.