Талантливата тенисистка Мира Андреева продължава напред във втория за годината турнир от "Големия шлем". 16-годишната рускиня победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Даян Пари с 6:1, 6:2, стана най-младата състезателка, участваща в третия кръг на "Ролан Гарос" след 2005 година. Квалификантката все още няма загубен сет във френската столица и приключи двубоя с французойката за само 77 минути, като активът й през сезона до момента е 22 победи и 2 поражения.

Следващата противничка на Мира Андреева ще бъде победителката от мача между поставената под номер 6 Коко Гоф (САЩ) и Юлия Грабхер (Австрия).

През 2005 година българката Сесил Каратанчева достигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос"Откритото първенство на Франция, като тогава беше на 15 години.