Даниил Медведев срази германеца Александър Зверев с 6:3, 6:4 за 90 минути игра и записа историческа първа победа на финалния турнир на ATP в Лондон. В другата среща от Група „Токио 1970“ по-рано световният №1 Новак Джокович спечели убедително срещу Диего Шварцман.

Световният №7 проби сервиса на руснака още в първия гейм от мача, но Медведев върна пробива и в шестия гейм на свой ред взе подаването на германеца за 4:2, след което нямаше проблеми да затвори сета при 6:3.

Четвъртият в световната ранглиста се възползва от единствената брейк точка в седмия гейм на втората част и поведе с 4:3. След това Медведев демонстрира стабилен сервис и след 6:4 се поздрави с крайния успех. Той е първият руснак след Николай Давиденко, който печели двубой от Финалите на ATP от 2009 година насам.