Световният №1 в тениса Рафаел Надал се класира изключително трудно на 1/2-финал на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, след като победи Иво Карлович с 5:7, 6:1, 7:6.

Хърватинът бе първият, който достигна до пробив в двубоя, за да спечели първия сет. Надал отговори на предизвикателството и спечели пет поредни гейма, за да поведе с 5:0 във втората част. Карлович все пак не допусна да загуби сет на нула за първи път от 2004 година насам. В третия сет нямаше пробиви, а в тайбрека Рафа показа повече спокойствие и затвори мача при третата си възможност.

На 1/2-финалите Надал ще срещне Хуан Мартин дел Потро, който се класира без игра, след като съперникът му Томи Робредо се отказа заради травма в адукторите. /БЛИЦ