Финалистката от миналата година Арина Сабаленка (Беларус)  победи с 6:3, 6:3 квалификантката Присила Хон (Австралия) в първия си мач на US Open.  Всичко на „Луи Армстронг Стейдъм“ за поставената под №2 в схемата продължи 80 минути.

Във втория кръг Сабаленка ще играе срещу Лучия Брозети. Италианката спечели с 6:3 в първия сет срещу Лулу Сън, след което австралийската тенисистка прекрати участието си в двубоя заради контузия.

Клара Бурел преодоля първия кръг в Ню Йорк след победа срещу бившата шампионка Слоун Стивънс след обрат с 0:6, 7:5, 7:5. Американката спечели лесно първата част от двубоя и след това водеше с 3:1 и 4:2, а при 5:3 допусна пробив, когато сервираше за спечелване на двубоя, продължил два часа и седем минути.

Във втория кръг Бурел ще играе срещу двукратната шампионка от Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка. Тенисистката от Беларус, поставена под номер 20, отстрани украинката Юлия Стародубцева след обрат и 3:6, 6:1, 6:1 за два часа и девет минути.

Напред продължават двете представителки на домакините Ема Наваро и Медисън Кийс. Номер 13 Наваро победи категорично с 6:1, 6:1 Анна Блинкова от Русия и ще играе срещу Аранча Рус. Нидерландката спечели с 6:4, 7:6 (5) срещу Ана Богдан (Румъния).

Финалистката от 2017 година Медисън Кийс, 14-та в схемата, елиминира с 6:4, 6:1 чехкинята Катерина Синякова и в следващия кръг ще играе срещу Мая Джойнт. Австралийката победи с 6:4, 7:5 Лаура Зигемунд (Германия).

Поставената под номер 8 Барбора Крейчикова от Чехия отстрани испанската квалификантка Марина Басолс след 7:6, (3), 6:2. Четвъртфиналистката от 2021 година ще играе срещу Елена Габриела Русе. Преминалата през квалификациите румънка победи с 6:2, 6:4 австрийката Юлия Грабхер.