Световната №1 Арина Сабаленка продължи наказателната си акция на "Уимбълдън“.
Двукратната полуфиналистка в състезанието отстрани на осминафиналите 23-ата в света Елизе Мертенс от Белгия с 6:4, 7:6(4).
Мачът продължи 1 час и 37 минути. Беларускинята продължава на турнира без загубен сет.
Това бе 13-и мач между двете при професионалистките, като Арина стигна до 11-ата си победа срещу тази съперничка и 10-а поредна.
На четвъртфиналите Сабаленка ще играе срещу германката Лаура Зигмунд, която е 104-а в света.