Рускинята, достигнала финалите на Откритите първенства на Австралия и на Франция през този сезон, стартира мощно и набързо поведе с 4:1, което й осигури успеха в първия сет. Втората част беше изключително оспорвана и вървеше равностойно до 5:5, когато Сафина проби и след това затвори мача със собствен сервис. Рускинята пласира 6 аса и общо 27 печеливши удара и с достигането на третия кръг изравни най-доброто си представяне на "Уимбълдън”. Следващата съперничка на Сафина ще бъде Кирстен Флипкенс от Белгия. Флипкенс се наложи над представителката на домакините Елена Балтача със 7:5, 6:1.

Бившата водачка в световната ранглиста на женския тенис и миналогодишна шампионка от „Ролан Гарос” Ана Иванович от Сърбия също продължава напред. Номер 13 в схемата Иванович победи италианката Сара Ерани със 7:5, 6:1 за 77 минути. Сръбкинята не започна добре мача и допусна изоставане от 3:5, след което обаче взе шест поредни гейма. Ерани намали до 1:2 в началото на втората част, но до края Иванович доминираше изцяло. Сръбкинята пласира 27 печеливши удара в двубоя, а в третия кръг ще играе срещу австралийката Саманта Стосър. Номер 18 Стосър победи трудно надделя над Татяна Малек (Германия) с 4:6, 7:6(6), 6:4. /БЛИЦ