Лидерката в света Динара Сафина се класира за четвъртфиналите на “Ролан Рарос”. 23-годишната рускиня разби французойката Араване Резай с 6:1, 6:0. Следващата съперничка на Динара ще бъде Виктория Азаренка (Бел) или миналогодишната победителка Ана Иванович (Сър).

В четирите си мача до четвъртфиналите Сафина е дала само пет гейма на съперничките си. Тя победи Резай за едва 53 минути. Рекордът за най-малко изгубени геймове в Париж е на Мери Пиърс от 1994 г., когато в първите си четири мача тя губи само четири гейма.

Динара преследва първа титла от “Големия Шлем”. Тя загуби финала на “Ролан Гарос” от Иванович миналата година и на “Аустрейлиън Оупън” от Серена Уилямс през януари. Често е критикувана, че е номер 1 без титла от четирите най-силни турнира./БЛИЦ