Лидерката в ранглистата на женския тенис Динара Сафина е последната четвъртфиналистка на “Уимбълдън”. Рускинята обърна шампионката от 2006 година Амели Моресмо до 4:6, 6:3, 6:4.

Срещата е историческа, защото е първата играна под покрива на Централния корт. В средата на втория сет в Лондон заваля и покривът бе спуснат за радост на зрителите, които очакваха да го видят цяла седмица.

Французойката взе първия сет със 6:4, а при 4:1 в полза на Сафина срещата бе прекъсната. Динара взе сета, но тръгна зле в решителния трети. Моресмо поведе с 2:0 гейма, но амбицираната да спечели първа титла от “Големия шлем” рускиня обърна гейма и мача със 6:4.

Следващата й съперничка е Сабине Лисицки (Гер), която изненадващо отстрани деветата в схемата Каролин Вознячки (Дан) със 6:4 6:4.

Номер 1 в света игра на финалите на последните два турнира от “Големия шлем”. Тя загуби титлата на “Ролан Гарос” от Светлана Кузнецова, а на “Аустрейлиън оупън” я победи Серина Уилямс./БЛИЦ