Динара Сафина си тръгна от турнира в Сеул, след като отпадна на четвъртфиналите. Рускинята, която е бивша №1, дълго се лекуваше от болки в гърба и получи “уайлдкард” за състезанието в столицата на Република Корея.
Сафина загуби от чехкинята Клара Закопалова с 5:7, 3:6, като във втория сет тя изпусна няколко възможности за пробив, а после допусна такъв и претърпя поражение.

Поставената под №1 Надя Петрова продължи на полуфиналите, след като надви Кирстен Флипкенс от Белгия с 6:2, 6:1 само за 61 минути.
Петата в схемата Алиса Клейбанова също остава в битката за титлата, спечелвайки срещу партньорката си на двойки Екатерина Макарова с 6:1, 6:2.

Неостаряващата японка Кимико Дате Крум, която наскоро ще навърши 40 години, бе победена от унгарката Агнес Шавай в доста интересен мач – 2:6, 7:6 (3), 3:6.