Световната № 1 Динара Сафина се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”, след като се наложи с лекота за 6:1, 6:1 над руската си сънародничка Виталия Дяченко.

Сафина, който се бори за първата си титла от Големия шлем, ще се изправи в следващия кръг или срещу 27-ата в схемата Анастасия Павлюченкова от Русия, или срещу Жули Коин от Франция.

След като отстрани британката Ан Кеотавонг в първия кръг, финалистката на турнира от миналата година, увеличи победната си серия на 17 поредни мача, като спечели първите пет гейма в двубоя си с Дяченко.

Топпоставената Сафина, който има само една загуба на клей през сезона, не остави съмнение в превъзходството си над сънародничката си и затвори мача за 55 минути./БЛИЦ