17-годишната квалификантка от Казастан Зарина Диас хвърли бомбата на турнира по тенис “Купа Кремъл”, с награден фонд 1 милион долара. Диас отстрани с 6:1, 6:2 миналогодишната победителка Йелена Янкович и се класира за четвъртфиналите.

Диас поведе набързо с 4:0 гейма в първия сет. Едва тогава бившата номер 1 се сети, че играе мач и повиши концентрацията си, като взе един гейм за 1:5. В този момент поиска помощ от физиотерапевт, макар че не показваше признаци за проблеми. Паузата не попречи на Зарина и тя взе сервисгейма си за 6:1.

Йелена стартира малко по-добре във втория сет и двете взеха подаванията си при 2:2. Отново младата казахстанка пое инициативата и спечели мача след по-малко от час.

В друг мач рускинята Мария Кириленко не даде гейм на Катерина Бондаренко и я победи за 50 минути с 6:0, 6:0.

Вера Душевина също взе лесна победа срещу Елена Веснина - 6:4, 6:2./БЛИЦ