Дебютантът Данийл Медведев поднесе първата голяма изненада на „Уимбълдън”, отстранявайки поставения под №3 в основната схема Стан Вавринка още в първия кръг. Руснакът победи швейцареца с 6:4, 3:6, 6:4, 6:1 след 2 часа и 13 минути игра.

По време на срещата Вавринка имаше и проблеми с лявото коляно и поиска лекарска помощ. Въпреки това той не се отказа и завърши мача.

Двамата си размениха по един сет, а в третата част при 5:4 руснакът стигна до сетпойнт и веднага го реализира, за да спечели с 6:4 и да поведе в срещата. След това играта на финалиста от „Ролан Гарос” се срина тотално.

При 1:1 в четвъртата част Медведев се развихри и не загуби нито гейм до края на срещата.

Медведев завърши срещата с 40 печеливши удари и 26 непредизвикани грешки. Вавринка направи 31 печеливши удара и 38 грешки.

Във втория кръг руснакът, който е под №49 в световната ранглиста ще срещне белгиеца Рубен Бемелманс.