Поставената под номер 1 в основната схема Серина Уилямс постигна скоростна победа в третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като надделя за 61 минути срещу Сорана Кърстя (Румъния) с 6:0, 6:2. Американката, която има една титла от "Ролан Гарос" през 2002 година, очаква в следващата фаза спечелилата сблъсъка между Петра Четковска (Чехия) и 15-ата в схемата Роберта Винчи (Италия).

Серина бе безмилостна в първия сет и не даде нито гейм на съперникчката си. Нещо повече - по-малката от сестрите Уилямс бе непоколебима при собствените си подавания в тази част и съперничката и не стигна до брейкпойнт. Така след само 23 минути игра световната номер 1 спечели първия сет. Във втората част носителката на 15 титли на сингъл от Големия шлем реализира два пробива, които бяха повече от достатъчни за класирането й на 1/8-финалите. Серина завърши мача с 3 аса, 13 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки. Поставената под номер 26 в схемата Кърстя не направи нито една директна точка от сервис, уинърите й бяха 3, а непредизвиканите грешки - 19.