Номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в шведския град Бостад с награден фонд 235 хиляди долара. Американката, която е водачка в основната схема, победи във втория кръг Анна Таташвили (Грузия) с 6:2, 6:3 за 61 минути. Уилямс наниза 7 аса и направи шест пробива, а в спор за място на полуфиналите ще се изправи срещу номер 5 и шампионка на двойки от 2011-а година Лоурдес Домингес Лино (Испания).

Във втория кръг отпадна поставената под номер 2 Симона Халеп (Румъния). Тя спечели първия сет с 6:4 срещу Флавия Пенета (Италия), но загуби втория с 5:7. В третата част при 2:0 за италианката Халеп се отказа поради контузия. След "Ролан Гарос" румънката имаше серия от 17 победи в 18 мача. Холандката Рихел Хогенкамп отстрани шестата поставена Леся Цуренко (Украйна) с 6:1, 2:6, 6:3./БЛИЦ