Световната номер 6 Серина Уилямс (САЩ) спечели петата си титла от "Уимбълдън", след като надигра на финала Агниешка Радванска (Полша) с 6:1, 5:7, 6:2.

Серина Уилямс започна по най-добрия начин двубоя и спечели подаването си, а впоследствие успя да спечели и сервиса на Радванска – 2:0. Последваха нови два гейма за американката и резултатът стана 4:0 гейма в нейна полза. При 5:0 в полза на Серина Радванска с мъка успя да спечели един гейм и направи резултата 1:5. Уилямс обаче бе безкомпромисна при подаването си и достигна до успеха в сета, след гейм на 30. 6:1 и Уилямс е все по-близо до 5-а титла от “Уимбълдън”.

Двубоят бе временно прекратен поради дъжд и след 20-ина минути бе подновен.

Вторият сет започна добре за Радванска, която успя да спечели подаването си да поведе с 1:0. Последва обаче лесно спечелен сервис гейм за Уилямс, която успя да стигне и до пробив на 0, с което поведе с 2:1. Двете не грешаха при подаванията си и сетът вървеше добре за Уилямс, която все повече се доближаваше до титлата. При 4:3 в полза на Уилямс полякинята успя да стигне с много пот до пробив и да се върне в мача -4:4. Впоследствие успя да затвърди пробива и поведе в резултата. Двете спечелиха сервисите си и се стигна до 6:5 в полза на Радванска и подаване на Уилямс. Полякинята успя да достигне до пробив в решителния гейм и след 7:5 в своя полза изравни резултата в сетовете – 1:1.

Последният сет започна равностойно, но след 2:2 Уилямс показа по-силни нерви и физическа издръжливост и спечели следващите 4 гейма, с което и мача - 6:1, 5:7, 6:2.

Серина Уилямс е родена на 26 септември 1981 година и е единствената тенисистка, спечелила повече от 35 милиона долара от наградни фондове. С победата си на “Уимбълдън” тя става с 28 титли от турнири от големия шлем - 13 на сингъл, 12 на двойки жени и 2 на смесени двойки.

Печелила е 5 пъти Аустрелиън Оупън, 5 пъти “Уимбълдън”, 3 пъти Ю Ес Оупън и веднъж “Ролан Гарос”.