Серина Уилямс победи трудно австралийката Ашли Барти след обрат 3:6, 6:3, 6:4 и се класира за третия кръг на "Ролан Гарос".

Трикратната шампионка във втория за годината турнир от Големия шлем допусна пробив в шестия гейм и загуби първия сет с 3:6. Австралийката започна с пробив на нула втората част, но Серина Уилямс бързо взе нещата в свои ръце. Американката проби подаването на съперничката на два пъти и след 6:3 изравни резултата в срещата. Третият сет беше оспорван, но Серина Уилямс записа един пробив в третия гейм и след 6:4 триумфира с победата.

Съперничка на американката в следващата фаза е поставената под №11 в схемата Юлия Гьоргес. Германката елиминира белгийката Алисън ван Уйтванк след 7:5, 7:6(5).