Американката Серина Уилямс, номер 4 в световната ранглиста, буквално смаза чехкинята Андреа Хлавачкова с 6:0, 6:0 в осминафинал от US Open. Мощната представителка на домакините нито за миг не остави съмнение в своето превъзходство на корта и не даде на съперничката нито един гейм. Американката направи двойна грешка при първия си мачбол, но бързо поправи грешката и затвори мача. В предишния кръг Серина елиминира също без никакви проблеми рускинята Екатерина Макарова с 6:4, 6:0.

На четвъртфиналите по-малката от сестрите Уилямс ще срещне доста по-солидно препятствие в лицето на сръбската красавица Ана Иванович, която отстрани най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова с 6:0, 6:4. Иванович се класира за четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за първи път след победата си на "Ролан Гарос" през 2008 година. 30-годишната Серина пък има 14 титли от турнири от веригата, но няма титла от 2008 година.