Американката Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 1 милион долара.

Поставената под номер 3 Уилямс разгроми Ализ Корне (Франция) с 6:2, 6:2 за 61 минути във втория си мач за новия сезон. Американката направи 5 аса и 4 пробива срещу 44-та в света Корне.

Серина Уилямс завърши миналия сезон, спечелвайки 31 от последните си 32 мача, в това число и титлите на "Уимбълдън", Олимпиадата в Лондон, Откритото първенство на САЩ и Шампионата на УТА. На четвъртфиналите Уилямс ще играе с победителката от мача между София Арвидсон (Швеция) и Слоън Стивънс (САЩ).

Победителката в турнира от 2011 година Петра Квитова отпадна във втория кръг. Поставената под номер 6 Квитова загуби с 4:6, 5:7 от Анастасия Павлюченкова (Русия). Даниела Хантухова (Словакия) се класира за четвъртфиналите след успех над номер 5 в схемата Сара Ерани (Италия) с 4:6, 6:1, 7:5. Ксения Первак (Казахстан) отстрани Урсула Радванска (Полша) с 3:6, 6:2, 7:6(6).