Бившата номер 1 в света Серина Уилямс се класира за финала на турнира по тенис на син клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 3,755 милиона евро.

Поставената под номер 9 в основната схема американка победи чешката квалификантка Лусие Храдецка със 7:6, 6:0 за 80 минути. Храдецка, която е 105-а в ранглистата на WTA, получи разтежение на мускул на корема още в началото на срещата и след петия гейм ползва медицински таймаут. Въпреки проблемите, чехкинята беше равностойна до края на първия сет, който обаче загуби драматично с 5:7 точки в тайбрек.

Във втората част обаче Уилямс тотално доминираше. В нея тя позволи на съперничката си да спечели само шест разигравания и логично се класира за 56-и път на финал на турнир на WTA.

В мача за титлата Уилямс ще се изправи срещу действащата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус), която по-рано елиминира полякинята Агниешка Радванска с 6:2, 6:4 в другия полуфинал. Американката има шест победи в седем мача срещу Азаренка досега.