Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Каратанчева стартира с успех над четвъртата в схемата и бивша номер 39 в света Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 4:6, 6:2 след 2:11 часа игра.

Софиянката поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част тя допусна фатален пробив в десетия гейм и Еракович изравни резултата.  В решаващия трети сет българката направи два ранни пробива, за да дръпне с 3:0, което се оказа решаващо.

С успеха Каратанчева заработи 1216 долара и 10 точки за световната ранглиста, в която заема 223-а позиция. За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу представителката на домакините Кристи Ан, 179-а в класацията на WTA. Двете не са се срещали досега.