Сестрата на Сесил Каратанчева – Габриел, претърпя две загуби на международния турнир Изида къп (12 г.), съобщиха от пресцентъра на състезанието в Добрич.

При двойките тя и Ралица Кръстева паднаха с 0:2 сета от рускините Мария Галий/София Голубовская, а на сингъл отстъпи пред Валерия Юшченко (Русия), която в двете си изиграни срещи в турнира още не е дала нито един гейм на противничките си.

Дебора Неделчева обаче победи с 2:0 сета Вилияна Вичева, след като показа отлична игра от дъното на корта.

В мачовете при момчетата Борис Попов елиминира Ата Ташкент от Турция с 6:1 6:4. В спор за място на четвъртфиналите българинът ще срещне Данко Йорданов, който отстрани Денислав Калчев с 6:0 6:0. Напред продължава и Десислав Георгиев след победа над Амир Али Амир Накибоглу (Тур) с 6:1 6:1. Златомир Иванов надделя над руснака Игор Андгуладзе с 6:1 и отказване във втория сет. В интересен мач Павел Павлов "излъга" Михаил Брадинофф със 7:6 (5) 6:1, а Алекс Витков сломи съпротивата на Александер Джима от Румъния с 6:3 6:3.