Луцие Шафаржова триумфира с титлата на тенис турнира в Прага след 3:6, 6:1, 6:4 над Саманта Стосър (Австралия) на финала. Чехкинята печели WTA титла за първи път от февруари 2015-а, когато пречупи Виктория Азаренка с 6:4 6:3 в Доха.

Стосър стартира по-добре срещата и проби още първото подаване на съперничката си. До края австралийката сервиваше добре и взе първия гейм.

Чехкинята преобърна тотално баланса на силите след почивката, материализира и двата си шанса за пробив и поведе скоростно с 5-0. Шафаржова атакуваше яростно втория начален удар на Стосър, където спечели пет от общо шест точки и рестартира финала с 6-1.

Стосър се стабилизира в мача, след като удържа трудно подаването си в началото на решителния сет и дойдоха минути на доминация на сервиращите до 3-3. Бекхендът предаде австралийката в следващото й подаване, което тя подари на нула след серия от непредизвикани грешки.

Шафаржова не се нуждаеше от повече възможности и с два уверени сервис гейма сложи край на спора с 6-4.