Италианката Франческа Скиавоне, която защитава титлата си от миналата година, се класира без никакви проблеми за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос".

Поставената под номер 5 Скиавоне разби във втория кръг от надпреварата рускинята Весна Долонц с 6:1, 6:2 за малко повече от час игра. Двубоят започна с изненадващ пробив на Долонц, но след това Скиавоне спечели 11 поредни гейма и не даде надежди на съперничката си.

Следващата противничка на италианката ще бъде китайката Шуай Пън, която отстрани словенката Полона Херцог със 7:5, 6:1.

В последната среща от четвъртия ден световната номер 3 Вера Звонарьова много трудно успя да победи квалификантката от Германия Забине Лисицки с 4:6, 7:5, 7:5. Звонарьова губеше с 2:5 в решителния трети сет и при този резултат спаси мачбол преди да сломи съпротивата на съперничката си. /БЛИЦ