Шампионката от US Open Коко Гоф спечели с 6:0, 6:2 за 63 минути срещу сънародничката си Алиша Паркс в среща от третия кръг на Austrtalian Open.

Паркс направи цели 34 непредизвикани грешки в мача срещу само осем за Гоф, откъдето дойде и огромната разлика между двете. Така, макар да постигна само четири печеливши удара, четвъртата в схемата Гоф нямаше никакви затруднения до достигане до победата.

В следващия кръг американката ще играе с полякинята Магдалена Френх, която се наложи с 4:6, 7:5, 6:4 над Анастасия Захарова от Русия.

Френх изоставаше с пробив при 3:4 гейма в третия сет, но показа по-здрави нерви в края на срещата, за да я обърне и да се класира за първи път в кариерата си за четвъртия кръг на турнир от Големия шлем.

Към осминафиналите продължава и 16-годишната Мира Андреева. Рускинята направи сензационен обрат и отстрани французойката Диян Пари след 1:6, 6:1, 7:6(10-6).