Победителката от 2011 година Юлия Гьоргес записа успех на старта на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 759 000 долара. Германката е 57-а в световната ранглиста и участва с "уайлд кард", а в първия си мач елиминира французойката Ализе Корне с 6:4, 6:0 за 76 минути игра. Това бе пети успех за германската от пет срещи с Корнер. В спор за място на четвъртфиналите Гьоргес ще се изправи срещу номер 6 в схемата Роберта Винчи от Италия, отстранила рускияната Екатерина Макарова със 7:6(3), 4:6, 6:4 за 2 часа и 20 минути игра.

В същото време номер 8 в схемата и финалистка от "Ролан Гарос" през миналата година Луцие Шафаржова от Чехия отпадна от сънародничката си Каролина Плишкова с 6:7(4), 6:4, 5:7 за 2 часа и 30 минути игра.