Шампионката от Уимбълдън 2017 Гарбине Мугуруса започна с победа защитата на титлата си. В мач от първи кръг испанката победи с 6:2, 7:6 британката Наоми Броуди, която играеше с уайлд кард.

Световната №138 направи добър мач, особено във втория сет, но Мугуруса направи достатъчно, за да спечели двубоя. Първият сет бе по-лесният за шампионката, която се нуждаеше от само 31 минути и два пробива, за да стигна до успеха.

Във втората част Броуди демонстрира борбен дух. Тя спаси шансове за пробив в първия си сервис гейм, след това при 3:4 се спаси от ситуация 0:40. При 4:5 британката спаси и мачбол със страхотен бекхенд. В крайна сметка обаче Мугуруса стигна до необходимия пробив в последния възможен момент и си осигури място във втория кръг.

Следващата съперничка на Мугуруса е Алисон Ван Уйтванк, която победи с 6:2, 6:2 Полона Херцог.

Анжелик Кербер е напред след 7:5, 6:3 над бившата финалистка в Лондон Вера Звонарьова.

Надеждата на домакините Йохана Конта също е във втори кръг след 7:5, 7:6(7), над Наталия Вихлянцева.

В друг интересен мач Доминика Цибулкова победи Ализе Корне със 7:6(3), 6:1.