Водачките в схемата Барбора Крейчикова и Катержина Синиакова от Чехия защитиха титлата си при женските двойки от Australian Open. Във финала шампионките от 2022-а победиха десетите в схемата японки Шуко Аояма и Ена Шибахара с 6:4, 6:3. Двубоят продължи час и 30 минути.

Титлата в Мелбърн е седма за Крейчикова и Катержина Синиакова при женските двойки в турнирите от Големия шлем, а победната им серия на това ниво достигна 24 мача. За японските тенисистки това бе първи финал в Шлема.

Чехкините осъществиха пробив още в първия гейм на мача и след това поведоха с 2:0. Те превъзхождаха японките в първия сет и го спечелиха с 6:4. Втората част започна по същия начин, Крейчикова и Синиакова спечелиха подаването на Аояма и Шибахара за преднина от 2:0, но японките изравниха за 2:2 с пробив в четвъртия гейм, а след това обърнаха до 3:2. Чехкините обаче спечелиха следващите четири гейма и ликуваха след 6:3.