Защитаващият титлата си тим на Аржентина отпадна още в първия кръг на „Купа Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис.

"Гаучосите" отстъпиха с 2:3 победи пред Италия в Буенос Айрес, а в решителния пети мач Фабио Фонини надви Гидо Пея след обрат с 2:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:2. Сред зрителите на срещата бе и аржентинската легенда на световния футбол Диего Армандо Марадона, но дори неговата огромна подкрепа не успя да помогне на Пея за успех.

Аржентинците загубиха първите два двубоя на сингъл, но след успехи в мача на двойки и победа на Карлос Берлок над Паоло Лоренци стигнаха до пети сблъсък. Метсният любимец Пея обаче не успя да се справи с Фонини и в крайна сметка Италия се класира за четвъртфиналите, където ще срещне тимът на Белгия, отстранил Германия с 4:1 победи.

Другите четвъртфинални двойки са Австралия - САЩ, Франция – Великобритания и Сърбия - Испания.