Италианецът Яник Синер се класира за полуфиналите на турнира в Ротердам. Водачът схемата продължава напред, след като съперникът му Милош Раонич (Канада) се отказа заради контузия. Това се случи, когато Синер водеше със 7:6 (4), 1:1.

Първият сет бе изключително оспорван, като единствените две възможности за пробив бяха на сметката на Раонич. Канедецът имаше два сетбола при 5:4 в своя полза, но Синер се измъкна и стигна до успех със 7:4 в тайбрека. Още в началото на втората част при резултат 1:1 Раонич се оттегли заради травма.

За Синер това поредна победа №15, като шампионът от Australian Open няма загуба от финалния турнир на АТР през ноември.

На полуфиналите в Ротердам той ще срещне представителя на домакините Талон Грийкспор, който елиминира Емил Руусувуори (Финландия) след 7:5 и 7:6 (4).

В другата полуфинална среща Григор Димитров ще мери сили с Алекс Де Минор (Австралия). Двубоят между Гришо и Де Минор, който днес навършва 29 години, ще започне в 16:00 часа.