Шампионът от Australian Open Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс. 22-годишният италианец се наложи със 7:6 (4), 6:1 над американеца Бен Шелтън и така записа 18-а поредна победа.

За Яник Синер това е 150-и успех на твърди кортове при професионалистите. Той се превърна в първия тенисист, роден след 2000 г., който достига до тази граница.

Синер имаше сет поинт при 5:4 и 40:30 в първата част, но тогава Шелтън беше спасен от удар във филето на мрежата, който мина в противниковото поле и изненада съперника. След това италианецът се нуждаеше от още 15 минути, за да приключи първия сет. Във втория той поведе още в началото с 3:0 и си отвори пътя към спечелване на мача.

На четвъртфиналите италианецът ще играе срещу чеха Иржи Лехечка, който се наложи над Стефанос Циципас (Гърция) с 6:2, 6:4.