Шампионът от миналогодишното издание на Мастърса в Монте Карло Новак Джокович стартира вихрено при защитата на трофея. В мач от първия кръг Ноле изнесе лекция на испанеца Алберт Монтанес, разбивайки го с категоричното 6:1, 6:0.

Срещата, в която нямаше интрига, продължи само 45 минути. За сърбина това е шести успех от шест изиграни мача до момента с Монтанес.

Испанецът спечели само първото си подаване, след което загуби 11 поредни гейма и допусна общо 5 пробива и логично Джокович ликува.

Следващият съперник на сърбина ще е един измежду Кевин Андерсън, Гаел Монфис и "щастливия губещ" Пабло Карено Буста.

В друг мач от първия кръг на червените кортове в Монте Карло поставеният под номер 9 в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) елиминира Филип Колшрайбер (Германия) след 6:4, 1:6, 6:4 и също продължава във втори кръг.