Мария Шарапова се класира на полуфиналите на последния за годината турнир от Големия шлем US Open в Ню Йорк. Рускинята направи страхотен обрат в четвъртфиналния мач срещу Марион Бартоли. Срещата от вчера бе прекъсната заради силен дъжд при резултат 4:0 гейма в първия сет в полза на французойката. Бартоли довърши започнатото и спечели сета с 6:3. Във втория сет обаче Шарапова бе безкомпромисна и го взе с 6:3. Третата част също започна добре за рускинята, която поведе с ранен пробив, но французойката го върна бързо, а при 3:2 имаше шанс отново да спечели подаването на бившата №1, но все пак рускинята се измъкна от трудната ситуация и изравни.

След 4:4 в последвалия гейм обратите следваха един след друг, но накрая по-опитната Шарапова направи пробив, а след това сервира за победата - 3:6, 6:3, 6:4. Съперничка за място на финала ще бъде световната № 1 Виктория Азаренка от Беларус. Маша се класира за първи път след 2006 година на тази фаза на US Open. През 2006 година чаровната рускиня триумфира с титлата тук.