Щастлива събота изживяват звездната двойка Григор Димитров и Мари Шарапова. И двамата се класираха за финали на турнирите, в които участват. Българинът си осигури участие за трофей в Букурещ, след като съперникът му Гаел Монфис се отказа. Шарапова вече е на финал в Щутгарт, след като разби Сара Ерани с 6-1, 6-2. Този двубой бе и пряк сблъсък между двете за място в Топ 10 на ранглистата, a благодарение на успеха рускинята си гарантира оставане в челната десетка и през следващата седмица.

За рускинята това е трето участие на турнира "Porsche Tennis Grand Prix", където до момента е излязла победителка във всеки един от своите 12 изиграни мача, а в опит да спечели за трети пореден път титлата в Щутгарт, както и най-новия модел на Porsche от серията "911 Carrera", ще се изправи срещу победителката от изцяло сръбския сблъсък между Ана Иванович и Йелена Янкович, които играят по-късно днес.