Стефанос Циципас се поизпоти срещу влезлия като щастлив губещ в основната схема на Australian Open Зизу Бергс (Белгия), за да постигне победа с 5:7, 6:1, 6:1, 6:3 в мач от първия кръг. Бергс вчера беше обявен за съперник на гръцкия тенисист, тъй като замени отказалия се заради контузия Матео Беретини.

25-годишният Циципас, финалист на Откритото първенство на Австралия преди година, допусна пробив в 11-ия гейм и това му костваше загубата на първия сет. След това той имаше доминация на корта и стигна до успеха за 3 часа игра.

Във втория кръг гръцкият тенисист ще играе срещу победителя от мача между австралийците Александър Вукич и Джордан Томпсън.

18-ият в схемата Николас Джари (Чили) отпадна в първия кръг, след като отстъпи с 4:6, 6:3, 3:6, 6:2, 5:7 на италианския квалификант Флавио Коболи, който в следващия си мач ще играе с Павел Котов. Руснакът победи французина Артур Риндеркнеш със 7:5, 6:1, 6:7 (6), 6:7 (5), 6:3.